Aktuálně: 4 755 inzerátů176 485 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 08.09.2023, 15:10:16 xxx.xxx.149.167

A proto jsem asi skončila u chrtů, jak psala Sardullah výše, umí sice z tvrdého spánku - doslova chrápou na hrbu, v setině sekundy vyskočit na všechny čtyři.(Dodnes jsem nevypozorovala jak se tak rychle přetočí 🙈), ale stačí jim jedná procházka denně a zajímavý výhled a jsou blažení. Běda, pokud bych chtěla chodit ven častěji, nedej bože mooooc daleko. Je to opravdu podobné pastevci - měli jsme doma 13 let středoasiatku i jiné, takže můžu srovnávat. Jen těm chrtům stačí, většinou monitorovat okolí a pastevci k monitoringu i přidávají strážní službu. Jak naše asijská princezna, dovnitř pustila kohokoliv, ale ven jen pánečkem schválené kusy😁. Stejně je úžasné, že ti naši chlupatci umí být tak skvělí a dokonalí, ať už to znamená cokoliv.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 02.09.2023, 20:34:51 xxx.xxx.149.167
Xerxova:

chrty nežereme… zatím… (náhodné setkání ve čtvrtek za humny)

Obrázek

Krása, vždycky do té doby, dokud nepotkáme německou dogu si myslím, že mám velký psy. 🙈 On ten černý dnešní taky asi chrty nežere, ale je zvyklý shlížet na všechny zvrchu a najednou narazil na rohu na něco, co mu koukalo z očí do očí.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 30.08.2023, 22:14:58 xxx.xxx.149.167
Horsana:

Jj, no, budeme sa tváriť, že je to plavák…som zvedavá, ako čo ju zapíšu pri vypaľovaní.

Iba Dar vyzerá stále ako malý plyšák, snáď ešte vyrastie, matku má fakt velikánsku. Ja som si ho poplietla s iným žriebäťom, chichi, toto je on.

Mno…Garoník tiež zapúšťa podsadu, aj tukovú, heh.

Obrázek

Vypadá jak hračka, ale v očích tisíc rarášků. Je kouzelný 🍀

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 30.08.2023, 00:49:00 xxx.xxx.149.167

Už jsem psala Zrzavcům, díky mému prvnímu psovi - dalmatinovi, je mojí láskou taky ohař, a když Daneček nebyl a vybíral se nový parťák, tak jsem o ohařících a pointerovi moooc uvažovala, ale stejně jak vy se bála toho, že se mnou nebude mít ten život, co si zaslouží. A proto mám chrty🙈🙈. Oni totiž, oproti vytrvalcům lovečákům sice potřebují vytryskat, ale stačí krátce a potom dělají kočičku na sedačce nebo před krbem 😁. A jako zaměstnání hlavičky je oblíbená činnost možnost hezkýho výhledu z okna.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 29.08.2023, 19:50:52 xxx.xxx.149.167

Děkuji za sdílení vašich zkušeností, zatím máme režim : valach kyblík mačkaný oves, rýžové otruby a granulované seno, vše máčené a kobyla, aby nežárlila tak má v kyblíčku jablka, mrkev a lízátka pro koně, ale i tak to má v sobě za chviličku a dělá scény. Valach pak znervozní a je to v….. Asi prostě to granulované seno na ni vyzkouším, důkladně namočím a snad to bude v pohodě. Když ono je krásný, voní na dálku a namočené zvlášť, tak se jí ani nedivím, že chce taky. A to jsem si myslela, že ad libitum pastva i seno v balíku jí postačí, ne, je to mlsná, nenažraná příšera.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 27.08.2023, 18:41:25 xxx.xxx.149.167

Jsou to dvě jednodenní výstavy, takže si myslím, že každý den všechna plemena, za víkend 2 tituly, něco podobného jak duo Cacib u psů.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 27.08.2023, 11:01:25 xxx.xxx.149.167
Odpověď na příspěvek uživatele h z 27.08.2023, 10:16:04

Jenže s loveckým psem to není jen často, ale pořád. A ne několika kilometrové, ale fakt dlouhé. A k tomu ho musíte zaměstnat - tělo i hlavu. Měla jsem dalmatina, to je slabý odvar ohaře, ale stejně jsme nachodili cca 20km denně, k tomu cvičák, pachové práce…. Doma byl potom zlatíčko. Další majitelé dalmatinů se jen divili, vám doma nic nedemoluje? 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 24.08.2023, 07:34:02 xxx.xxx.54.158

Dávám v tomto hlas jezevčíkovi nebo foxteriér je taky super. Můj strýc má celý život jezevčíky klasické standardní, hladkosrsté, černé s pálením 😁, ikdyž na barvě nezáleží a musím říct, že jakákoliv škodná má smůlu. Bohužel tedy i vypadlý králík z králíkárny. Jsou mazaní, skladní - všude vlezou a k lidem umazlení. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.08.2023, 16:56:37 xxx.xxx.149.167

Já taky, já je uplácím, mazlím, přivírám oči…, ano mají mě rádi, i většinou poslechnou, ale za pánečka by dýchali 😁. A když dojde ke sporu mezi mnou a pánečkem a vyhrotí se, tak sice ví, že do paničky se nekouše, ale existují výjimky.🤗

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.08.2023, 13:54:30 xxx.xxx.149.167

Ale ne,  oni vám dají mnohem víc . Vždyť hromada lidí, nejen tady, dělá to samé s malými obměnami. Má tu výhodu, že ho ani zabijáci nekoušou, ale s tím se jde jen narodit.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.08.2023, 13:46:19 xxx.xxx.149.167
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.08.2023, 08:35:40

No více méně vše, co je třeba a má rány na těle nebo duši. Ale hlavně rabiáty, kteří jsou jinak odkázáni na život o samotě nebo v kleci nebo poslední injekci. Ukáže jim, že  je krásný být členy smečky, že mají svý místo na slunci jistý a oni rozkvetou 😁.  Měli jsme takto Anatola, středoasiatku, jihorusa, rotvajlera a mnoho dalších, někteří mohli za čas dál, jiní zůstali. To stejné s kočkama, koňmi…., Proto jezdím ve vraku atd, postarat se o ně, jak si zaslouží je nutnost.🍀

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.08.2023, 13:29:13 xxx.xxx.149.167

No a nám už se několikrát s barzojíky stalo - to je krásná kolie, občas to je velikej křízenec kolie, v lepším případě chrta 😁, osobně si to nebereme, kluci jsou hérečky a uši nahoru nosí často.  Urazit by se mohli v případě věty: fuj to jsou škaredí psi, ale jim se taky každej nelíbí, tak proč, že?

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.08.2023, 08:30:03 xxx.xxx.149.146

Daneček - dalmatin byl výjimečný, jak pracovně tak na výstavách a jako krycí pes, tak za prvé jsem se bála srovnání a druhak, kdo má dalmatina ví - celoročně hromady bílých a černých chlupů - vypere, vysušičkujete, vysajete a ony se vzápětí na vás ježí zas. A výběr šatníku nepomůže - na černým bílá, na světlým černá 🤣. No ale první bod byl hlavní důvod.

A když jsem vybírala plemeno, tak právě maďarský ohař a pointer byl v užším měřítku, ale trošku se mi změnil život a bála jsem se , že loveckému psovi nebudu schopna dát to, co si zaslouží. A proto chrt . Jenže u nás je to složitější, manžel ještě pořád zachraňuje ty ztracený chlupatý dušičky, takže prostor na barzoje dlouho nebyl. Až teď se zadařilo.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.08.2023, 08:02:32 xxx.xxx.149.146

No, oni nám ti chovatelé ty velké plemena zvětšují, ty malé zase zmenšují, blbá móda ☹️.

Já mám dva, bráchové z jednoho vrhu, stejně krmení a rozdíl mezi nimi 10kg a přes 10cm na výšku a 25 na délku. Ale pravda, ten větší už není barzoj, ale mamut.

Bydlíme až v podhůří Jeseníků, ale zas mají hromadu běhacího prostoru, ikdyž ten by asi víc ocenili vaši ohaříci, i ty jeleny a lišáky co provokují. Můj první pes byl dalmatin, mám slabost pro tyto modely psů 😁. Jsou úžasní a osobnosti, dají vám celé srdce. To chrti jsou spíš kočky, samostatné jednotky, ikdyž čest výjimkám.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.08.2023, 07:48:51 xxx.xxx.149.146

Jejda, škoda, že nejste soused, mohly bychom občas udělat herní odpoledne na pasece 😁😁, to by bylo prostě kolosální - ať se inspiruji nejmenovanou reklamou 🙈

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 21.08.2023, 19:34:08 xxx.xxx.149.146

Teď jsem si početla na Neviditelném psu krásný článek o odměnách pro naše hafany, Zrzavci bravo, povedlo se, úplně vidím, že jste v minulým životě byla pes😁, vlastně upřesním chrt🤗. Jinak by jste to neměla tak zmaklý.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 21.08.2023, 17:36:22 xxx.xxx.149.146

Asi bych to riskla, samozřejmě po pečlivém vyšetření, karanténě a naočkování, odčervení kotěte. Jak už jste psala výše, vy se také potkáváte s jinými kočkami a i pes může něco přinést na tlapátkách. Vy jste také opatrná i dceru máte naučenou, takže rizika se minimalizují, karanténou a pečlivým vyšetřením kotěte by jste vlastně udělala to samé.