Aktuálně: 4 911 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Doron
Doron (1796 příspěvků) 21.04.2024, 22:21:45 xxx.xxx.162.126

Taky jsem moc ráda ! Zaplať pánbůh! 🙏♥️

A jak k tomu útoku vlastně došlo ?  Psi tu bachyni vyhnali ? Nebo jste se prostě potkali?

Ta bachna byla dospělá ?

A jak se psi chovali?

Moc se omlouvám, vím, že je bolestný na to vzpomínat, ale ptám se, aby člověk věděl, co má čekat..

Mám tři velký psy a myslím , že by takový setkání mohlo dopadnout hůř , prase by je mohlo pokládat za větší ohrožení .

Muselo to bejt šílený.😞

Doron
Doron (1796 příspěvků) 20.04.2024, 21:54:59 xxx.xxx.162.126
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 20.04.2024, 19:08:19

To musel být příšernej zážitek 😞

Myslím na vás, snad to půjde k lepšímu 🙏.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 19.04.2024, 01:10:37 xxx.xxx.162.126

Tak já tomu i věřím, že pes se zachoval zkratkovitě. Měl prostě takový “ blikanec”, jak to o sobě říkával Řepka.

Možná něco jako epilepsie? Psychóza?

Známý teď nedávno nechal utratit anglického bulíka, byl naprosto nevypočitatelnej, resp.já to na něm poznala, kdy začne být agresivní, dostal takovej nepřítomnej výraz a útočil na všechno, co bylo v dosahu, na svůj ocas, na člověka kterýho měl rád, někdy i jen tak do vzduchu na něco, co viděl jen on..😞 V mezidobí to byl opravdu hodnej a přátelskej pes.

Taky jsem znala jednoho takovýho kokra, tenkrát se říkalo že “ gen agresivity” je vázaný na zlatou barvu, prostě něco genetickýho, nějaká blbá linie. Taky všechny v rodině pohryzal, třeba ho hladili, on usínal a najednou bez varování  útok. Pak dostával velký epileptický záchvaty , na ty dostal antiepileptika a to trochu pomohlo i s tou agresivitou, ale ne úplně.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 18.04.2024, 23:53:08 xxx.xxx.162.126

Podobné případy znám.

Chlap měl agresivního pitbulla, obtěžoval ho, nemohl ho s sebou nikam brát, tak ho dal ke svému tátovi. Stalo se to samý, pes mu urval nohu. Taky amputace. Pán přežil. Psa dali do útulku a nějaká slečna si ho adoptovala .

Jiná paní z mého okolí hlídala dceři taky pita, pes se zamotal do vodítka, rozrušil se a rozerval paní klín, má  vážné následky. Toho tedy utratili, ale bylo okolo toho hodně dojímání, jak odešel za duhový most atd..

Nebo ten bull kříženec, co napadl malého chlapečka na Petříně ( jestli ten případ pamatujete) a opravdu vážně ho zranil, pořád chodí vesele po Praze.

Mně to hlava nebere .

Mám psy opravdu ráda, ale tohle není normální, tady je něco geneticky špatně, takovej pes tady nemá být.

Je mi paní strašně líto, jestli vůbec přežije, bude mít už navždycky blbej život.

Ani nechci myslet nato, co musela prožít, než přijeli policajti.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 18.04.2024, 22:18:55 xxx.xxx.162.126
balu:

Divím se, že toho psa hned neutratili. Fakt není nutné snažit se převychovat každého psa a po tom, co tak zřídil tu paní, bych neměla slitování.


Jednoznačně utratit , o tom není žádná .

Doron
Doron (1796 příspěvků) 18.04.2024, 13:25:17 xxx.xxx.27.74
Sarah01:

Mně flexina nevyhovuje, protože potřebuju mít volné obě ruce. A vůbec mně vadí i ten mechanismus flexiny.


No, nejlepší je, když pes žádnou takovou pomůcku jako je šňůra nebo flexina nepotřebuje, to je jasný! ☺️

Framík ji měl jen přechodně .

Ale třeba Guč by byl na krátkém vodítku v lese ukřivděný a šňůra by se mu pletla ( a hlavně mně) a kdyby šel na volno musela bych být pořád ve střehu, protože je možný ho od zvěře odvolat ( zastavit), ale není možný ho naučit zvěř ignorovat . A já musím dávat pozor ještě na další dva. 

Ono se mu i líbí, že musí překonat takový ten mírný tah, vyšlapuje si jak lipicán.☺️

Doron
Doron (1796 příspěvků) 18.04.2024, 10:36:51 xxx.xxx.162.126

U nás se už všude musí jezdit třicet. To je pomalu i na mě .

Mám s tím problém, protože padesátku jsem už měla v oku, třicítku neodhadnu a tempomat nemám.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 18.04.2024, 10:29:02 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.04.2024, 23:24:31

Mates má takovej milej, vstříctnej výraz🙂.

Ginuška je taková pastevecká “ princezna”. 😅

Je fajn, že se už tak srovnala. Jste dobrá.👍

Myslím, že u pastevců je hodně důležitý respektovat období strachu a odvahy, jak je pes v období strachu vystavený nějakému silnému ohrožujícímu podnětu, drží se ho to dlouho.

Teď už je z ní holt dospělá , sebevědomá a zkušená  holka a už jí hned tak něco nerozhodí.👍

Doron
Doron (1796 příspěvků) 18.04.2024, 09:55:47 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.04.2024, 09:19:14

To je krásný! Holky, já chci taky holku! Abych mohla mít růžový vodítko !☺️

Mně žádné vodítko teď neoslovilo, tak si zase udělám sama. Mají u nás v domácích potřebách nepřeberné množství lan, popruhů a karabin. Potřebuju mít na vodítku dvě karabiny, protože mám tři psy. 

Na venčení jsem stopovačku nikdy nepoužívala, přijde mi to strašně zamotávací. 

Vždycky jsem opovrhovala flexinou, ale teď jsem ji s Framem pár měsíců občas používala a nemůžu si ji vynachválit. Teď ji někdy dám Gučkovi, když jdeme lesem kde je hodně zvěře, abych nemusela být pořád ve střehu .

Doron
Doron (1796 příspěvků) 18.04.2024, 09:17:02 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 18.04.2024, 09:09:02

Já mám na mobilu vpravo nahoře takovou obálku. Jak to vypadá na počítači nevím ☹️.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 17.04.2024, 11:40:21 xxx.xxx.23.171

My občas nějakou boudu na zahradě měli a když měla předsíň, psi nikdy nechtěli jít dál než do té předsíně , právě proto, aby měli přehled. Takže možná ta dvířka a prosklené okno nemusí být špatný nápad..

Ale u nás se nikdy bouda nepoužívala k opravdovému bydlení, když se chtěli vyspat, šli prostě dovnitř.

Teď mám jednu velikou boudu u které jsem úplně odstranila přední stěnu, myslela jsem, že za deště by si tam kluci mohli ležet a hlídat, ale ani tam nepáchnou. Je sice umístěná u vchodu, ale bez výhledu, takže nezájem.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 17.04.2024, 11:15:12 xxx.xxx.29.219
kometa:

Vy to nebudete šířit dál

Tak samozřejmě, že to nebudu šířit dál. Ctím lékařské tajemství a nepotřebuji k tomu ani GDPR. Jenže viz výše - zaměstnaci jsou dospělí a odpovídají sami za sebe. Ve škole za děti odpovídám já. A tak jsem radši, když o potencionálním průšvihu vím dopředu.


Trochu odbočím, ale také se to týká pravomocí školy, i když to není tak závažný problém.

Ve školce mého vnoučka řádí vši. Měl je už třikrát.😅

Rodiče je neumí rozpoznat , takže se pořád opakovaně šíří. Jedna paní učitelka je rozpoznat umí. Ale. Nemá právo dětem prohlédnout hlavičky.

Takže moje dcerka se teď snaží získat od všech rodičů souhlas, aby se situace už konečně vyřešila .