Aktuálně: 4 911 inzerátů174 420 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Doron
Doron (1796 příspěvků) 11.04.2024, 10:32:18 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 11.04.2024, 09:54:05

Tak zase není potřeba dělat z Miris invalidu.☺️

Vibrační obojek by snad potřeba nebyl.

I koktající člověk má k dispozici obrovskou škálu zvuků a gest . 

Máme tady nemluvícího pána na vozíku, má i špatnou hybnost rukou ( mozková obrna), kterého na volno provází perfektně vychovaná a vycvičená fenka kokra.

Jediný problém vidím v tom, že Miris v tom vidí problém.☺️

A co se týká toho, který pes je nejvhodnější.. Záleží na tom, co s ním budete chtít dělat .

Doron
Doron (1796 příspěvků) 11.04.2024, 10:03:01 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Miris z 11.04.2024, 09:30:59

Určitě může;)! Toho se vůbec neobávejte.

Psovi je úplně jedno jakým způsobem daný" cvik" označíte. Můžete použít jednu hlásku, mlasknutí, písknutí, gesto, syknutí.., nemusíte používat takové ty zavedené, obvykle používané povely.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 09.04.2024, 00:11:24 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 08.04.2024, 23:13:09

No to je pravda, že dřív nebývali psi tak labilní. Ale vořechů bylo hodně, hlavně na vesnicích, ale nejen.

Ale některá plemena tady skoro vůbec nebyla.., raslíci, různí ti bullové, borderky, maliňáci taky moc ne,pastevců málo, seveřany mívali lidí, kteří s nimi tahali, lovecký psy často myslivci.  Ovčáci, boxeři, briardi, rotvíci, dobrmani a knírači ?  byli řazený mezi služební plemena a museli mít k uchovnění zkoušku z výkonu, to taky prověřovalo jejich povahu, labil neuspěl.

No, a lidi se taky labilních a nevyrovnanejch a kousavejch a nemocnejch psů často zbavovali.

A nebylo moc  útulků a žádný ty záchranný spolky.

A taky tolik psů nežilo v domáctnostech, ale venku.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 08.04.2024, 23:34:56 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 08.04.2024, 22:06:58

Při vší úctě Plako, ten Váš brouček mi připomíná autistický dítě.😂

Vyprávěl mi kamarád, co s autisty pracoval, jak jeden hošík ve výborně zabezpečené holo místnosti v nestřeženém okamžiku strhal ze stěny polstrování, nějak se dostal k zásuvce, vyrval  ji a tahal za dráty tak silně, až je vytrhal po obvodu celý místnosti . To rodiče koukali.🤣

Doron
Doron (1796 příspěvků) 08.04.2024, 23:09:37 xxx.xxx.162.21

 Moji psi tedy odpočívat umí výborně🤣, ale často mění polohu, přejdou na jiné místo, lehnou si třeba na chvíli na dlaždičky, leží na zádech s nataženýma nohama opření o zeď , dojdou se napít a u toho se pořádně za chůze protáhnou, pak sebou zas bouchnou o zem a spí dál. 

Mně ta klec přijde nezdravá i z hlediska pohybovýho aparátu, když je tam zavřenej delší dobu.

Uznávám, že někteří psi klec asi potřebujou, tak jako někteří lidé potřebovali, dnes už zakázaná, klecová lůžka, ale to plošný používání je fakt divnej trend.

Navíc je to opravdu ošklivej kus nábytku.🤣

Doron
Doron (1796 příspěvků) 08.04.2024, 14:04:08 xxx.xxx.18.4

Oni zastánci klecí tvrdí, že ty malé jsou prostě lepší v tom, že tam pes musí v klidu ležet a nemá prostor na nějaké popocházení a tím pádem tedy odpočívá.

Jinak myslím, že to u u vyrovnaných a vychovaných psů ani není třeba nacvičovat , kdyby to  bylo třeba , věřím, že by to každý můj pes zvládnul .

Doron
Doron (1796 příspěvků) 08.04.2024, 09:08:37 xxx.xxx.162.21

Jj, je to  "normální”.

Ale nemusíme se prý bát, psi to mají rádi, cítí se tam bezpečně a můžou odpočívat . Dokonce  je víc než než žádoucí mít je v kleci i když jsme doma , nejlépe někde ve vedlejší místnosti, aby mohli  co?

 No přece odpočívat!

Četla jsem o  i v Psí bibli , tak to musí bejt pravda.

Jo, a když pes v kleci vyje nebo štěká , vyřeší to elektrický protištěkací obojek. On je pes pak vlastně rád, že si odpočine.🙈

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 23:22:18 xxx.xxx.162.21

Paráda! Že kozičky.👍 To mě vždycky trápilo, co s kozlíky.. 

Já  měla kozy zamlada a hodně nás živily.

Moje ubohý děti nepoznaly kravské mléko.😅Pudink, koktejly, krupicová kaše , kyselo.., všechno bylo z kozího.

Dělala jsem i jogurty, ale sýry jsem neuměla, jen tvaroh. Ten jsem někdy vydávala za brynzu a dávala ho do halušek.

Anglonubijky mě taky lákají, ale jsou prý taky takové problematičtejší víc choulostivé, jsem slyšela.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 22:56:09 xxx.xxx.162.21

Je to debilní, jak je krajina teď těmi ohradníky prošpikovaná.

 Pořád se někde pasou ty  ekologický ovce na vypásání chráněných území, furt je nějak převážejí a přemísťujou, pořád se nedá někudy projít.

Přitom teda nějakou změnu v charakteru krajiny nevidím. Nebo spíš k horšímu.

Ať jdou s tím jejich ekokšeftem do háje!

Ten ohradník tam byl nově, schovanej v trkovým křoví, už tam zase není.

Teď jsou zase ohradníky u řeky, hned vedle úzký pěšinky, musím dávat pozor, když tam jdu s vnoučaty, vnučce je rok a půl, nechtěla bych jí tomu vystavit.

Hrozně mě to obtěžuje. 

Šutříku, máte pravdu, bylo to z čistýho nebe a zajímalo by mě, jestli by byl pes schopnej se to naučit slyšet, protože ho nechci mít věčně na vodítku.

Vy jste mě Jano, moc neuklidnila s tím, jak si to Vaše čubina navěky pamatuje . To teda musela být hororová scéna.😱 Vy jste přitom ránu nedostala?

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 21:06:32 xxx.xxx.162.21

Tak teď na to koukám, že napětí může být 2000 až 12000V.

Tak asi bylo vyšší, protože reakce byla fakt děsná.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 20:36:59 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 07.04.2024, 20:21:29

To je dobrá zpráva.👍

Otevřely jste mi se Sutrikem oči !

Není to nebezpečný ? Trochu mě to vyděsilo. 😅

Neodvážila jsem se to vyzkoušet. Nikdy před tím jsem neslyšela Frama brečet, nikdy nevyjeknul, přitom hry s klukama kolikrát dost drsný.

Když jsme pak odjížděli, viděla jsem za ohradníkem stát skupinku divočáků, možná to tam bylo kvůli nim, tak si říkám, jestli to nebylo seřízený na nějaké větší napětí nebo jak se to říká.😅

Asi blbost, že?

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 18:13:56 xxx.xxx.162.21
sutrik:

Naučí se to rozlišovat stejně jako koně a krávy. Slyší, když je ohradník pod proudem. Třeba mu jedna zkušenost k pochopení stačila.


Děkuju, to jsem netušila, že to slyší ! 👍👍👍

Myslím, že nestačila, ale neměla jsem srdce, ho to nechat vyzkoušet znovu.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 18:10:41 xxx.xxx.162.21
megi-the-pes:

Spí na parapetu, spadne, řve na mě.
Tak co chcete. 😀


To je miláček.🤣🥰

Tak si na ní snad máte dávat pozor! 🤣

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 18:07:53 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.04.2024, 12:33:21

My to máme doma podobně.

Když chce Lilinka maso a já se ho zdráhám vydat ( jako, chce ho pořád a je tlustá  ), začne drásat křeslo a přitom na mě tak upřeně kouká.🤣

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 18:01:19 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.04.2024, 00:29:00

Nojo no, oni se prostě pastevci do hustě zabydlené oblasti nehodí.

Ta “reaktivita” na psy je vrozená vloha. 

Odnaučit je to, je podobně těžký  jako zakázat retrívrovi vodu, nebo pointrovi vystavovat nebo borderce čumět na vás takovým tím hypotizujicím pohledem nebo našemu Framíkovi koukat na oblohu, jestli tam není nějaký velký dravec, který by odnesl naše čerstvě narozené jehně, které nemáme.🤣

Asi jediná možnost je, pořídit si psa, u kterého ty vlohy už trochu  vyhasly, třeba kavkazáci se za posledních třicet let hodně změnili, změkčili. Jako, pořád nejsou žádný ořezávátka, ale rozdíl velikej.😅

Já Vaší Ginuš úplně vidím někde u stáda, podřimuje na pahorku, když uslyší z dálky vlčí vytí, zbystří, trochu si to obejde, naloví si nějaký myši, sežere mršinu sviště, večer dostane trochu mlíka nebo syrovátky s nalámaným chlebem , leží chvíli u ohně, ne úplně blízko u ovčáka a pak se vrátí ke svý práci.☺️

Přemýšlím, co je pro pastevce odměna. Potřebují mít něco na starosti, někoho chránit. Potřebují velký prostor, potřebují volnost, pak takový pocit sounáležitosti a jednoznačnost.

Můj první kavkazák byl šťastný, že jsme měli kozy a koně, trávil s nimi hodně času. Ven chodil vlastně jenom proto, aby mě chránil , jináč by prostor neopustil, když byla otevřená vrata, neodešel .  Hodně nás sblížily dlouhé výlety, hlídal stan a měl úkol. ☺️

Nosil v civilizaci koš a měl pevné vodítko z horolezeckého lana, naučila jsem se dobře používat páku.🤣

Nikdy neuznal, že složité situace za něj řeším já, Desenský ani Šusta by s ním nic nesvedli.😅

K dětem, ženám, fenkám, štěňatům a domácím zvířatům byl něžný,  některé psí samce a některé muže chtěl zabít . Zabil hodně koček a dvě lišky u nás na zahradě.

To mi bylo líto.😞

Domácí kočky byli pod jeho ochranou.

Holt pastevci, no..

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.04.2024, 16:05:44 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 07.04.2024, 12:59:19

Ten ekektrickej ohradník, to není žádná sranda, Fram hrozně plakal, když dostal  pecku. On má věčně mokrou hubu, muselo to být hrozný.

Myslím, že si to s ohradníkem bohužel nespojil, ale ani se mnou, ke mně se běžel schovat. Doufám, že žádná ovce tam vidět nebyla, to by bylo dost blbý, kdyby si to spojil s ovcema, když teď chceme dělat zkoušku vloh na pasení.

Ty jo, jak naučit psa aby se vyhýbal ohradníku a přitom aby se nebál každý blbý pásky ? 

Ovčácký a pastevecký psi to ale umějí, tak to asi nějak jde. Asi prostě dostanou párkrát ránu.

Neříkala jste zrovna Megince něco, když se jí to stalo? To by pak bylo pochopitelný, ta její křivda.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 06.04.2024, 23:19:28 xxx.xxx.162.21
megi-the-pes:

Framík třeba nemusí brát to np tak negativně, jak to zní. 🙂 Možná je rád, že to děláte.
Když jsem tak posunovala Megi, smála se a vrtěla sebou jak blbá, musela jsem jí říkat - nesměj se, kozo, škola není holubník!
 


Kdyby nebyl rád, tak bych to nedělala.☺️

On je strašně rád, že je úspěšnej ! Posadím ho, vychválím, odměním a hned to umí. 

Je to zvláštní pejsek, kombinace pasteveckýho a ovčáckáckýho psa, taková prastará duše s původními instinkty.

Jako, je dost dokonalej .🥰🤣