Aktuálně: 4 980 inzerátů174 026 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 09.10.2023, 10:20:43 xxx:xxx.bc9f:6d8e
Odpověď na příspěvek uživatele Jesie z 09.10.2023, 10:15:51

Moc děkuji 🙂.

Tak to bych se vlézt měla s přehledem. Zkusím objednat a uvidím jak bude sedět.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 09.10.2023, 09:40:46 xxx:xxx.bc9f:6d8e
Odpověď na příspěvek uživatele Jesie z 09.10.2023, 09:26:45

Pro mě vyhrála tato: https://www.equiservis.cz/bezpecnostni-vesta-komperdell-new-damska-51296cz829/ Hezky obejmula postavu,po chvilce nošení jsem ji moc nevnímala,lehká,prodyšná,navíc level 3 🙂

Mohla bych se zeptat jaká Vám padla velikost a kolik máte přes hrudník? Klidně do SZ 🙂.

Přemýšlím to L na EQ prostě objednat, zkusit a když tak do 14 dnů vrátit. Podle “Größentabelle” na Kraemeru u té druhé vesty mají u L 93,7 cm přes hrudník a já mám tak 95 - 96 podle podprsenky. Vycházím z toho, že má výrobce stejné velikosti u všech výrobků.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 04.10.2023, 19:37:08 xxx:xxx.a105:3b07

Jak to děláte? Ohýbáte se nějak bokem kolem hrušky?

Jo, více méně se musím vejít zčásti bokem kolem hrušky, nebo těsně nad hrušku. Sedlo má širokou nízkou hrušku, což pomáhá. Máme tu v lese spoustu větví, které visí proklatě nízko a co teprve když člověka překvapí někde za zatáčkou 😂.

Ta vesta Komperdell z odkazu od bassrock se mi právě líbí dost. Jen kdyby měli ještě o velikost větší, to bych riskla i nechat si poslat z Německa. V Kraemeru mají i dospělé → na stránce pod cenou jsou dva malé obrázky vesty, vlevo “Kinder” = dětské a v pravo Erwachsene = pro dospělé. Je potřeba to přepnout kliknutím na pravý obrázek. Taky mi chvíli trvalo, než mi to došlo 🤣.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 04.10.2023, 17:13:41 xxx:xxx.d364:6d08
Odpověď na příspěvek uživatele Naa z 04.10.2023, 16:53:43

Právě s tou velikostí bych nerada při té ceně experimentovala. Kdyby to byl cenťák, ale u té Komperdell mi v L chybí tak 4 - 5. Kdyby to alespoň bylo v rozumné vzdálenosti k vyzkoušení na prodejně. Našla jsem od stejné značky unisex verzi, která se dělá větší, ale z toho tvaru už tuším, že to udělá bublinu na břiše.

Takové ty klasické levnější vesty jsou na houby v tom, že opravdu hodně zavazí pokud se člověk musí v sedle víc hýbat. Jezdím v terénu a potřebuji se moct i ve westernovém sedle úplně předklonit koni na krk a kus zaklonit. Taky opakovaně nasedat a sesedat bez stoličky. To, že se mi předek vesty chytí při předklonu za hrušku, nebo se mi vesta při každém záklonu posune nahoru až k uším díky tomu “ocasu” vzadu mi připadá nebezpečnější než jízda bez vesty 😕.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 04.10.2023, 16:51:20 xxx:xxx.d364:6d08

Paní, co u ní mám koně, provozuje letos chovatelský kroužek u nás na ranči. Alespoň děti z vesnice budou vědět jak vypadá králík, prase, ovce, koza nebo slepice, co to žere a kolik je okolo toho práce 😄. Ale už když jsem byla dítě (začátek 90. let), byl v “Domečku” na sídlišti chovatelský kroužek zaměřený na drobná zvířata. Stejně tak měla tehdy chovatelský kroužek brněnská Zoo. Takže ke zvířatům se dostat dá. Spíš myslím, že pokud sami nemilují zvířata, tak to rodiče při plánování kroužků vůbec nenapadne. Spíš dítě přihlásí na nějaký sport, hru na hudební nástroj, na keramiku a podobně.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 04.10.2023, 09:59:39 xxx:xxx.57d1:c906

Snad nebude vadit, když se sem přidám s vlastním dotazem:

Po posledním držkopádu (spadly jsme s kobylou obě 👎) uvažuji o pořízení vesty. Můj problém ale je, že mám docela prsa. Všechny, co jsem měla na sobě, pokud napasuji přes hrudník, tak odstávají na břiše a ten spodní konec se pak o všechno zachytává (např. o hrušku na sedle kdykoliv se ohnu pod větví). Máte někdo tip na pohodlnou vestu pro prsaté ženské? Na tu Komperdell jsem koukala a mají největší L a tam by mi podle tabulky velikostí ještě pár cm chybělo.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 03.10.2023, 19:56:45 xxx:xxx.7806:9680
hmn:

dnes 4 měsíce, první tetanovka a váha cca 22,5-23 kg, on ten mávající ocas váhu lehce rozhodil 😀

a v autě se nepoblila, a to jsme jeli rychlostí vyšší než 40 km/h, super úspěch 😄👏


Jé, tak to jsou s Connie na den stejně staří, taky jí jsou dnes čtyři měsíce. Akorát váhově je skoro na půlce - tak mezi 12 a 13 kg. Zato na tetanovku máme náskok - příští středu jdeme na druhou dávku.

Včera jsme venčili s její sestrou z vrhu (taky Connie, aby se to nepletlo - a to jsem myslela, jak jsem se jménem originální 🤭). Fotit se moc nedaly, na foťák v mobilu byly moc rychlé.

V neděli jsem ji seznámila s tím, že na vycházkách s koněm můžu být i nahoře na hřbetě a vůbec to neřešila. Je to holka šikovná 🤩.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 03.10.2023, 10:43:51 xxx:xxx.403e:16c1

Taky teď koluje tohle: https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/cizinec-s-agresivnim-psem-terorizuje-repy-lidem-dosla-trpelivost-a-do-rukou-vzali-mobily-14936.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Nechápu, že se to za ty roky nikomu nepodařilo vyřešit 😠.

Z bullů co jsem viděla byl v dospělosti bezproblémový jeden jediný. Ostatní byli schopní nekonfliktní existence ve společnosti jen proto, že je majitel trvale jistil a hlídal jako ostříž. Pokud má majitel takového psa, prostě ho nemůže mít bez jištění a nezkontrolovat po sobě 3x jestli zavřel branku. A pokud je to hňup, nebo taková existence jak v tom článku, tak je to dost katastrofa pro všechny okolo. 

Z mého pohledu těm psům strašně snadno přepne z pohody do útoku a kvůli blbosti - někdo zamává rukama, poskočí, zakřičí, pes se ve hře převalí, zakvíkne … A pokud se jednou rozhodnou do toho jít, velice těžko se jim to rozmlouvá, když kousnou, tak nepustí. Těžko psům zazlívat, že dělají to, k čemu byli vyšlechtění, ale taky raději potkávám na vycházkách jiné psy.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 29.09.2023, 08:22:46 xxx:xxx.fed4:3e32

Máme to dost podobně. Štěněti chybí do 4 měsíců 5 dnů. Venčíme naposledy kolem desáté a ráno jdeme po šesté. Přes noc vydrží bez nehody už pár posledních týdnů. Spíš bych potřebovala poradit, jak ji přimět, aby později vstávala. Protože malý huňatý tyran vstává v šest bez ohledu na to, jestli se naposledy venčilo v deset, v jedenáct, nebo o půlnoci 🙄.

Přes den mám homeoffice, takže vím, že když v osm přijdeme z hodinové vycházky, tak se další vycházky začne dožadovat kolem půl dvanácté. Ale nechá se přesvědčit, aby ještě půl hoďku - hoďku navíc vydržela, tak myslím, že se víc nudí, než aby bylo akutní čurání. Odpoledne začne kroužit kolem stolu okolo čtvrté, ale zase se dá přesvědčit aby počkala do pěti, pokud je dlouhý den. Pak jsme venku celé odpoledne - do nějaké sedmé, osmé, takže se krásně unaví a v noci spinká.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.09.2023, 22:31:04 xxx:xxx.9ed8:2a7b

Taky beru Connie od začátku mezi zvířata (koně, kozy, ovce, prase, slepice …) a brávala jsem kdysi od mala i Ori. Tetanu se teda bojím, máme zatím naočkovanou první dávku a termín na druhou až 11. října. No a dnes jí vypadly první dva zuby. Doufala jsem, že začne přezubovat později, Ori začala až po čtvrtém měsíci. Ale ke zvířatům ji budu brát dále, pokud nebude mít zrovna něco krvácejícího v papuli. Jinak by seděla příštích pár měsíců půl dne sama doma.

Včera v lese svedla souboj s klackem. Tak ji to zaujalo, že jsem ji i stihla vyfotit 😊:

Obrázek Obrázek Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 23.09.2023, 12:22:07 xxx:xxx.3a5f:a6ed

Mě nakonec úplně haluzově vyšla právě americká kolie. Z fáze “už nechci žádného psa” přes fázi “znovu dlouhosrstou kolii, ale jedině s genetickými testy na dědičné oční vady” (což ale čeští chovatelé dlouhosrstek asi nedělají) jsem otevřela Bazoš a akorát tam byl čerstvě inzerát. Žádné čekání, prostě asi osud. Cena teda vysoká, ale zase jsem se štěnětem dostala výsledky genetických testů jejích i rodičů, což by asi taky něco stálo udělat. Možná tentokrát budu moct vyzkoušet i nějaký psí sport - třeba agility, když budu mít psa co vidí na překážky.

Jinak všem závidím krásné fotky štěňat. Z dneška mám jedinou použitelnou fotku. Většinou vyfotím jen rozmázlé cosi, řítící se k fotografovi. A taky teď každý den venčíme s koněm, jelikož kobyla má nařízeno denně chodit hodinu na ruce v terénu a to nemám na focení už dostatek rukou.

Obrázek Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 22.09.2023, 13:30:10 xxx:xxx.7d9d:9962
J5:

Bože můj KatyQ, vy máte v příspěvku přijatelnou jedinou větu.

Co udrží vlky vně pastviny se zvířaty (a chovatele za to nezavřou) je otázka, která zatím nebyla spolehlivě zodpovězena.” 

To ostatní jsou pouze vystříklé emoce.

1/ vražda 🙂. Pojem který nemá v souvislosti se vzájemným zabíjením zvířat pro obživu vůbec nic společného.

2/ původní druhy 🙂. Divoké prase je na rozdíl od jakéhokoliv druhu Ovis u nás nesrovnatelně původnější než nepůvodní příslušníci tohoto druhu, ať už jde o domestikované či volně žijící křížence.

Naštěstí je celkem jedno co konkrétně vám vadí či nevadí jinak by v tom byl mimořádný guláš.

Vlků se nezastávám, protože nevím který názor z dvou možných je lepší, jen mě vadí ta nesmyslná argumentace. 


Odpovídám na příspěvek, kde se pisatel rozčiluje proč by vlky někteří zdejší pisatelé chtěli střílet a prase, které napadne často člověka ne a tvrdí, že je to tím, že prase je jedlé a vlk nejedlý 🙄.

Připadá Vám slovo “vraždit” jako příliš expresivní výraz k situaci, kdy po noční návštěvě vlka zůstane chovateli na pastvině několik mrtvých (a nesežraných) ovcí a třeba ještě nějaké fatálně zraněné, které musí utratit? Ten chovatel to v tu chvíli asi těžko vidí jako, že vlk u něj doma pouze naplňoval svou přirozenou potřebu učit vlčata lovit a nelze mu to mít za zlé. Řekne si “vlk mi povraždil ovce” a v tu chvíli by na něj nejraději šel s puškou. Což je ta situace, kterou vysvětluji. Od prasete sežraná řepa a brambory naštvou taky, ale je to něco jiného než zabitá zvířata.

Prase divoké jako druh tady žilo i dříve, ale ta původní jsme si vybily a ta co tu žijí teď nejsou “naše původní česká”. Nepovažuji je za geneticky cenná tak, aby bylo jejich vystřílení nějaká ztráta, ona by se sem stejně nastěhovala jiná z okolních zemí, prasat je v Evropě dost.  Na to, jak moc by příroda trpěla bez prasat, nemám konkrétní data, ale domnívám se, že nijak zvlášť. Stojím si za tím, že je jich tu moc, včetně přímo u měst a ve městech a tím se zvyšuje šance, že nic netušící člověk vyruší bachyni se selaty a ta pak zaútočí. Počet by se měl citelně zredukovat.

Jinak mě se vlci líbí - jsou to krásná inteligentní zvířata. Ale to se mi líbí i např. tygři a kdybych žila v Indii, kde by mohl tygr číhat hned na poli za vesnicí, asi by mi ta láska k tygrům dlouho nevydržela. Stejně tak se nemůžu divit, že chovatel, kterému hned za salaší obchází vlci k nim taky žádnou velkou láskou oplývat nebude. A určitě to není proto, že vlk je nejedlý.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 22.09.2023, 10:53:29 xxx:xxx.7d9d:9962
balu:

Prase divoké je u nás nepůvodní druh? To přece není pravda. 

Nemyslím si, že by jeho vyhubení nevadilo. V naší přírodě má své místo. Mohly by se jeho stavy redukovat, ale vyhubit? Proč? 


Pokud si to dobře pamatuji, tak původní populaci prasat jsme si tu vyhubili někdy v 18. století a dnešní prasata jsou potomci toho, co poutíkalo po druhé světové válce z obor. To je nějakých 200? let bez prasat a příroda to přečkala.

Vyhubit netřeba, ale pro výraznou redukci počtu bych určitě hlasovala. Teď je jich tolik, že přírodu víc ničí než aby prospívala, škodí masově na polích a z lesů se stahují do měst, kde jsou z toho zbytečné konflikty.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 22.09.2023, 10:28:49 xxx:xxx.7d9d:9962
Anonymní:

Si vemte kolik lidí ročně zabije divočák. Vyhubíme ho a ustřelíme čumák každému který sem jenom nakoukne? Ne protože má chutné tělo.

Vlk ale nemá chutné tělo tak proč ho nechat žít?


Rozdíl je, že vlci v některých oblastech pravidelně chodí chovatelům vraždit domácí zvířata, zejména ovce. Divočák chodí pravidelně vraždit maximálně zeleninu na zahradě a zastaví ho bytelný plot s podezdívkou. Co udrží vlky vně pastviny se zvířaty (a chovatele za to nezavřou) je otázka, která zatím nebyla spolehlivě zodpovězena.

Mimochodem - kdyby se vystřílela půlka divočáků (nebo klidně i všichni), vůbec by mi to nevadilo. Přírodě by to nijak neublížilo, stejně je to u nás nepůvodní druh.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 15.09.2023, 19:20:22 xxx:xxx.4e72:5e20
kometa:

Asi jo. Já seberu rukou koňský bobek a pak do ní klidně uchopím svačinu. Po předchozí mechanické očistě o kalhoty.


Tak, tak. My vždycky říkali: “Je to čisté hovno. Ještě se po té zemi moc neválelo.” 🤣

Obvykle teda mezi sběrem bobku a sváčou omáchnu ruce v kýblu a pak teprve oplácám o kalhoty.