Aktuálně: 4 946 inzerátů174 066 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 30.07.2023, 18:06:19 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Tak paní říkala, že na zadní sedačce a deset minut, asi tam psa nechávat nebude…

Zlatá moje “deka” na sedačky, sítí vidí pes dopředu, okna schovaná, průřezy na pásy ze všech stran, vlastně to má jak pevnou látkovou přepravku… akorát strop by mohla sníst, to je fakt. 🙂


Delší dobu zavřená tam psice nebude - jde jen o přesun z domu ke koním a zpět. Předpokládám, že cestou zpět bude tak zmožená dojmy, že to prospí. Na dno dám asi starý ručník - saje a po poblinkání se snadno vypere a pak rychle uschne. Nemyslím, že bude mít čas to rozžvýkat.

Akorát vycpávka za zmenšení prostoru ze začátku se musí nějak vymyslet, ale to asi až bude přepravka doma a uvidím co tam půjde nacpat. Děkuji za nápad s nepromokavým pytlem a povlečením na to - elegantní a přitom jednoduché řešení, až se stydím, že jsem to nevymyslela sama 😇.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 29.07.2023, 22:28:02 xxx.xxx.0.1

Tak mi z toho tak nějak vychází, že půjdu do něčeho trochu většího, ale asi ne úplně do dospělácké přepravky. Počítám s jízdou v přepravce tak do 6 měsíců, pak by feňule měla začít jezdit normálně na sedačce v postroji. A nadbytečný prostor v přepravce do začátku něčím vycpu, aby v tom štěně nelítalo. Jen musím vymyslet čím, plonkovní polštář asi doma nemám (a nedokážu si představit ho přepírat po každé blinkací nehodě 🙄).

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 29.07.2023, 12:41:52 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Dobrá přepravka by mohla mít úchyty pro bezp. pás.
Mám takovou pro kočky, Capri nebo tak něco tam bylo psané. Je hodně zaoblená, pevná, ale malá. Největší je asi 60 cm. Ale když to má taková trapná značka jako Trixie, tak snad už skoro každá?


Právě, že jsem klasickou přepravku nikdy neměla, tak nevím. Na fotkách ani v popisu přepravek mě to do oka neuhodilo. Pokud tam jsou, tak super - o starost míň 👍.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 29.07.2023, 12:38:11 xxx.xxx.0.1
Irma19:

Přepravka by měla být velikosně přiměřená, v příliš velké přepravce se vám pes v případě nehody omlátí o stěnu.


To mě právě taky napadlo.

Klasickou přepravku jsem nikdy nevlastnila, tak trochu tápu s volbou velikosti. Od oka by na 12 týdenní štěně kolie mohlo vyhovovat něco takového?

https://petdiscont.cz/produkt/148071-prepravka-gulliver-3-deluxe,-61x40x38cm,-seda

https://petdiscont.cz/produkt/167343-transportni-prepravka-skudo-3-vel-s-40x39x60cm-tm-sedapisko-zamek

Nebo raději o velikost větší?

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 29.07.2023, 11:51:04 xxx.xxx.0.1

Moc děkuji za rady. Přepravka asi bude do začátku nejlepší řešení. Akorát si říkám, jestli pořizovat rovnou velikost na dospělého psa - jednak aby v tom štěndo při každém zabrzdění nejezdilo a druhak kvůli manipulaci (před domem je kolmé parkování a dostat něco takového bočními dveřmi z a do auta bude vyžadovat přeparkování na blikačky do silnice).

Ještě mám dotazy k tomu upnutí pásem a celkově upevnění: Provlékáte nějak pás přepravkou, uchem a pod. nebo ho jen zapnete přes přepravku? Mám strach, aby z toho pás při jízdě nějak nesklouzl. Pás se taky vytahuje a zatahuje, takže pokud nebude přepravka vycházet žádným směrem na zapasování mezi přední a zadní sedadlo tak asi ještě něčím přivázat proti posouvání?

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 28.07.2023, 20:19:08 xxx.xxx.0.1

Chtěla bych požádat o zkušenosti se zajištěním malého štěněte v autě. Nemyslím tím převoz domů od chovatele, ale pravidelné krátké jízdy autem (cca ob den, 10 min). U minulé fenky jsme auto neměly dokud jí nebyly skoro 2 roky a pak jezdila připnutá v bezpečnostním postroji na zadním sedadle s nepromokavým “psím” přehozem. Počítám, že budoucí pes bude jako dospělý jezdit taky tak, u malého štěněte ale dumám.

Jedna možnost je rovnou dát postroj a zapnout k pásům jako dospělého psa. Nevím ale jak bude připnutí snášet štěně v době, kdy ještě neumí ani chodit na vodítku. Taky bych co pár měsíců musela koupit nový postroj, jak poroste.

Další možnost je nějaká přepravka. Přepravku na psa jsem nikdy nevlastnila, tak netuším po čem se dívat a např. zvolit velikost. A nedokázala jsem vymyslet jak ji v interiéru auta upevnit, aby se nemohla posunovat nebo vyletět např. při havárce.

V kufru vozit psa nechci - je malý, okupují ho obvykle věci a kdyby mě někdo nabořil zezadu, tak funguje jako deformační zóna.

Jak vozíte malé štěníky vy?

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 23.07.2023, 18:48:38 xxx.xxx.0.1
jara.t:

Na fotce máte roháčka kozlího;)


Jo, to je možné 🙃. Znalec brouků nejsem, jen je ráda fotím (pokud mi nestačí utéct).

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 23.07.2023, 16:45:07 xxx.xxx.0.1
Rosa-nosa:

Dobrý den, máme 17-letého valacha a je strašně hyperaktivní ikdyž pohybu má hodně. Včera mě při vyjížďce cestou domů začal brutálně vyhazovat. Co se v takovém případě dá dělat? Mám použít mírně bičík na zadek? Nikdy jsem na to nebyla a vlastně ani nikdy node mě nedostal ale upozornit že něco dělá špatně by se asi mělo. Nejhorší je že býval docela v klidu šlo to s ním ale poslední dobou začal takto jančit. Jediné co mě napadá, že by za to mohl ječmen který dostává teď na přilepšenou. Nějaké zkušenosti?


Vyhazování bývá projev protestu proti něčemu, např.:

- protest proti bolesti či nepohodlí, např. od nepadnoucí výstroje → nezhubl náhodou od posledního pasování sedla, když dostává ječmen “na přilepšenou”? Nebolí ho něco (záda, zuby, počínající artróza …), zvlášť pokud zhubnul? 

- protest proti zádrži - kůň se při návratu z vyjížďky už vidí doma u žlabu, ale když se tam chtěl dostat rychleji, jezdec ho přibrzdil otěžemi a kůň energii, kterou chtěl vrhnout dopředu poslal nahoru do hrbáků.

- protest proti pobídce vpřed - to jsou ti koně, kteří vyhazují místo nacválání (zde nepředpokládám).

Taky to může být nahromaděná energie, nebo nahromaděné emoce. Když píšete, že má pohybu dost, myslíte jen pod sedlem, nebo i dostatek času ve výběhu s dalšími koňmi? Neměnilo se v poslední době něco ve složení stáda, personálu ve stáji, stylu a množství práce s koněm?

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 23.07.2023, 14:36:10 xxx.xxx.0.1

Našla jsem v mobilu foto roháče - foceno v červnu 2022 u Brněnské přehrady. Starých stromů a dřeva je tam celkem dost, tak se jim tam asi daří, i když je tam kolikrát lidí jak uprostřed velkoměsta.

Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 20.07.2023, 20:48:57 xxx.xxx.0.1

Ještě když jsem žila v Brně, mazala jsem feňuli tlapy v zimě, kdy se všude solilo, nějakým balzámem na tlapky z veteriny. Nelízala to, předpokládám, že hnusně chutnal. Sádlo zaručeně hned olíže a efekt bude nulový.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 20.07.2023, 11:00:05 xxx.xxx.0.1

Mě to přijde jako jeden velký alibismus. Místo toho, aby kočku někdo osobně odchytil a osobně utratil (= zlý člověk zabil chudinku kočičku), kočku najde a otráví automatizovaný neosobní stroj (= nikdo vlastně kočičce nic neudělal, to ono samo). Je to stejný způsob myšlení, jako když je podle lidí řezník zlý, protože zabíjí chudinky zvířátka, ale maso zabalené v líbivé krabičce v supermarketu si koupí bez výčitek.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 18.07.2023, 17:22:08 xxx.xxx.0.1

On to nemusí být ani problém během ježdění. Stačí pokud někdo uzdil neopatrně a koně při uzdění nebo oduzdění zinknul udidlem o zuby. Obvykle se to stane pokud se uzdí kůň ve chvíli, kdy na to není připravený - tj. nechápe, že si tu věc, kterou mu nabízíte má dobrovolně vzít do huby (takže mu udidlo lidi dovnitř nacpou aniž by dostatečně otevřel hubu a ty zuby mu po cestě obouchají), případně ho nikdo před prvním uzděním neseznámil s přetahováním nátylníku přes uši a praští se o udidlo při nesouhlasné reakci na to.

Koně naučte brát si do huby něco měkkého, např. vodítko. O to se nepraští, nebude ho tlačit a pochopí na tom co má dělat.

Prvně ale nechte veterinářem zkontrolovat hubu, jestli se něco neděje tam - vlčí zuby, ostré hrany jiných zubů, nějaké poranění dásní, jazyka …

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 18.07.2023, 08:06:05 xxx.xxx.0.1

Domnívám se, že hucul bude pánovi malý. Při té výšce mu bude strašně rozhazovat těžiště. Taky se všeobecně doporučuje, aby kůň nosil nejlépe do 15%, max. do 20% svojí hmotnosti. To znamená při téhle váze pána + cajků hledat koně 800 kg +. Spíš než prakoníka by to chtělo většího mohutného teplokrevníka - Šlonzák a podobné typy koní. Na velkém koni si zajezdí i drobný jezdec, opačně to bývá problém.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 17.07.2023, 09:35:41 xxx.xxx.0.1

Pokud je tam taková mezera, pravděpodobně bude koni úzké. Nechte sedlo někým zkušeným zkontrolovat na místě, na dálku od klávesnice asi nikdo konkrétně neporadí. Dobrou zkušenost od nás ze stáje máme s Jiřím Otavou - https://www.otavaj.cz/.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 16:42:14 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Nyní jsem vložila fiktivní inzerát zde na web a do 2 minut SMS od toho hnusu, takže Admini, řádí vám tady škodná! Podlost nejhrubšího zrna.


Už je prakticky jisté, že kontakty si nikde ze staré ifauny nestáhli a kradou je přímo tady 👎. Platí zákon o zákazu telešmejdů na takovéto SMS? Oni nic přímo neprodávají, ale nevyžádaná nabídka to je a souhlas mě kontaktovat s nabídkou čehokoliv jsem jim rozhodně neudělila.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 15:54:30 xxx.xxx.0.1
Fikovnice:

Ale zase mít v event. pracovním posudku, že dotyčný dal výpověď z důvodu pře, proč má kočka chlupy, je vysoce originální!!!🤣


Třeba dal výpověď protože už ten spor o ničem nevydržel poslouchat 🤣.

Navrhuji v případě pokračující pře na toto téma na pracoviště přinést obrázek se sphynxem ke zmatení nepřítele 😎.