Aktuálně: 4 978 inzerátů174 015 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 10:23:28 xxx.xxx.0.1
Doron:

Tak jsem ještě něco hledala ve starý diskuzi na fauně, ale už je nepřístupná. Zmizela.


Celá ifauna je nepřístupná kvůli "údržbě". Takže už asi přechází na nový web a je definitivní konec s diskuzemi co tam byly ☹️.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 10:12:12 xxx.xxx.0.1
Arbora:

Tiež sa hlásim do klubu, pred mesiacom zdravý pes, z ničoho nič akútna operácia s nádorom na ľadvine 8x9cm, jedna ľadvina síce zostala, ale zistili vrodené polycystické ochorenie, takže optimistická prognóza rok. Že operácia stála takmer 50 ani nehovorím. 


My máme nádor na nadledvině prorostlý do cév. Napočítali mi cca 50 jen za vyšetření ke zjištění zda je operace vůbec možná. Kdyby mi alespoň řekli, že po operaci budu mít opět pár let zdravé spokojené zvíře a je velká šance, že se podaří. Jenže i nejoptimističtější varianta je, že budu mít psa pořád se všemi ostatními zdravotními problémy a bude tu se mnou možná tak o rok déle. Taky ale může nepřežít už narkózu při vyšetřeních a ještě se ukázat, že to operovat stejně nešlo, vykrvácet při nebo po operaci, nezvládnout dlouhou narkózu při zákroku, nedat rekonvalescenci ... Pravděpodobnost úspěšného zákroku prostě není vysoká, takže jsem se rozhodla už neoperovat a dochovat ji jak to půjde.

Ještě mám 26 letou kobylu, která je zatím relativně ok, ale časem mě asi toto čeká i s ní. Jsme spolu 25 let ...

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 26.06.2023, 23:05:51 xxx.xxx.0.1

Moje kolie momentálně polyká 3 tablety ráno a 5 večer. V jídle si to nevezme, takže otevřu, strčím na kořen jazyka a zavřu. Ještě, že má tak dlouhý nos, u mopsule bych to asi nezvládla.

Stáří a choroby jsou na prd. Na podzim byla ještě dobrá, ještě v září jsme byli na dovolené v Krušných horách. Ale od prosince to začalo a od té doby se vezeme pleading. Na konci ledna jí na VFU v Brně dávali od týdnů po cca 8 měsíců. Momentálně nechce žrát, do misky si jde vzít tak lžíci žrádla, ani pamlsky jí nejedou.

Pár fotek z loňské dovolené:

Obrázek Obrázek Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 26.06.2023, 18:10:03 xxx.xxx.0.1
Rapotačka:

https://cnn.iprima.cz/brutalni-utok-na-babicku-s-vnuckou-ve-francii-utocnik-uz-neni-ve-vazbe-napadeni-popira-366106#utm_content=freshnews&utm_term=%C3%BAtok%20v%20bordeaux&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz


Toto fakt nechápu. Tak buď byl při smyslech a je to normální grázl a má být zavřený ve vězení, nebo je psychicky nemocný a udělal to proto, že mu hráblo a má být zavřený v léčebně. Každopádně je očividně nebezpečný a má být zavřený někde, kde nebude moct ohrožovat ostatní lidi. Všichni mají plnou pusu toho, jaké je barvy pleti, místo toho aby řešili jak zajistit, aby to neudělal vzápětí znovu. Divně nastavené priority to tam mají ...

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 24.06.2023, 17:49:30 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Kamarád má bachyňku kune kune křiženku myslím a zařadila se do smečky psů. Poslouchá na slovo chodí s nima ven, mazlí se. Jen zahrada je tankodrom. 😁


Na ranči, kde mám ustájené koně, má jeho majitelka mimo jiné zvířeny Göttingenskou prasnici už nějakých možná 5 - 6 let. Taky kámoší se psama, vychází s kozama a občas se pase i u koní ve výběhu. Docela i poslouchá - má lepší přivolání než průměrný pes někde na sídlišti. Je úžasná, ale do bytu bych ji asi nechtěla. Na to jsou mnohem vhodnější zvířata.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 22.06.2023, 21:11:18 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Proč mají iFauna a zoohit stejná zvířata na stejném pozadí?

    Obrázek

Předpokládám, že jsou to na všech takových webech fotky zakoupené odněkud z katalogu. Nic divného ani kdyby byly úplně stejné.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 20.06.2023, 12:45:34 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Nedávno jsem našla to sedlo, které měli na jedné akci u nás.

    Obrázek Obrázek

Jsem jediná, komu celý způsob nasedlání (i bez dětského sedýlka - to už je jen třešnička na dortu) na těch fotkách příjde děsivý 😊?

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 19.06.2023, 10:12:14 xxx.xxx.0.1

Dříve měl, alespoň na venkově, nějaká zvířata doma skoro každý a neměl potřebu se angažovat u cizích. Dnes má každý tak anglický trávník a bazén a běda kdyby jim na zahradě zasmrděl hnůj od sousedů. Paní co u ní mám koně bere na ranč děcka z místní školky, aby děti z vesnice věděly jak na živo vypadá prase, koza, králík a slepice.

Současně se vytratila taková ta úcta k ostatním. Generace dnešních rodičů má popcit, že když už vážili tu cestu za město / na konec vesnice, tak prostě mají oni a jejich děti právo si ty zvířata pohladit a nakrmit.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 17.06.2023, 21:58:59 xxx.xxx.0.1

Dva dny ve vedlejší ohradě byly očividně málo a pustit jednoho nováčka mezi x cizích koní bylo na kobylu moc. Nechte ji tam dokud ji starousedlíci nezačnou úplně ignorovat, přestanou na ni dělat nájezdy proti ohradě atd. Pak vezměte nejméně konfliktního koně ze stáda a nastěhujte ho k té kobyle. Jak se spolu srovnají, tak dalšího nejméně konfliktního a dalšího. Největšího potížistu nechte na konec.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.06.2023, 00:17:53 xxx.xxx.0.1

Tam je hlavní problém, že na těch pozicích co píšete to bude bídné s penězi. Teď nedávno kamarádka líčila kolik si vydělá anesteziolog (tj. vystudovaný veterinář) na velké klinice a pokladní v Lidlu je na tom výrazně lépe. Tak si skoro nechci představovat jak je placená veterinární sestra nebo asistent. Takový plat je sotva k žití a živit z něj např. vlastního koně bude dost nereálné.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.06.2023, 00:11:35 xxx.xxx.0.1

Nepeče Vám na liz většinu dne slunce? Sice to nejsou ovce, ale zažila jsem, že koně minerální liz v létě odmítali, protože byl rozpálený od slunka. Stačilo přestěhovat do stínu a zase šel na odbyt.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 15.06.2023, 23:23:18 xxx.xxx.0.1

Sice mám vystudovanou zemědělku - střední i vysokou - ale pracuji jinde než v prvovýrobě, nebo u zvířat. Práce okolo zvířat je fyzicky (často i psychicky) a časově náročná a současně nic moc placená. Dle mého názoru je pro milovníka zvířat mnohem lepší vystudovat jiný obor a najít si jinou slušně placenou práci. Tak má z čeho svůj zvěřinec živit a kapacitu ve volném čase se mu naplno věnovat.

To s tím přesycením je pravda alespoň do určité míry taky. Například ve svém okolí vidím, že ve chvíli, kdy lidé z jiné práce přešli na ošetřovatele koní, nebo rovnou začali ustajovat, přestali skoro, nebo i úplně jezdit. Prostě po celém dni běhání okolo cizích koní už nemají chuť na druhé kolo. Našli si na relax jiný koníček. Jasně, jsou lidé, kteří celý den pečují o zvířata a ještě se těší jak po návratu domů opečují ty svoje. Já mezi ně nepatřím a jestli mezi ně patříte Vy si musíte zodpovědně promyslet sama - konec konců se znáte nejlépe.