Aktuálně: 4 955 inzerátů174 095 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 15:48:38 xxx.xxx.0.1
biaca:

Nebyla jste inzerent na ifauně? Měli tam dost šotků - je možné, že jim to někdo naboural. 


Občas jsem tam něco inzerovala, tak je to možné. Každopádně odesílatel minimálně tušil, že jsem byla na ifauně a odešla.

Drzí jsou jak parkové veverky - kopírování vzhledu počínaje a tímto konče. Zasílám provozovatelům faunaportálu vřelé pozdravy a “Kalousku, jsi jednička” 👎.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 15:41:38 xxx.xxx.0.1
kometa:

Zgarbové… Odkud jste? Nebojte, nic vám posílat nebudu.

Mně nic nepřišlo. Kdyby ano, budu informovat.


Jsem téměř čistokrevný  Brňák 😂. Chtěla jsem tam původně napsat jiné slovo od z, ale nechtěla jsem být tak sprostá 🙄.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 15:32:44 xxx.xxx.0.1

Před chvíli mi přišla nevyžádaná SMS s odkazem na náš “oblíbený” klon ifauny - Faunaportál (viz. screenshot). Přišlo to ještě někomu? Bohužel odesílatele nejde zablokovat - není to telefonní číslo + za stejného rozesílače chodí SMS z portálu občana. Zajímalo by mě odkud zgarbové ukradli moje telefonní číslo 😠.

Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 14:59:46 xxx.xxx.0.1

Nic lepšího než Neostomosan se dodnes nevymyslelo. Nejméně dvě aplikace, rozestup Vám poradí veterinář. Nezapomeňte, že současně s koňmi (je potřeba vzít všechny ve stádě i když zrovna na nich všenky nevidíte) musíte ošetřit všechno co s nimi přichází do kontaktu - čištění, podsedlovky, deky … Buď taky vymáchat v Neostomosanu, nebo přeprat na dostatečnou teplotu. My jsme stříkli i povrchy v boxech a přístřešcích, zejména drbací místa a po druhé aplikaci ještě na radu veterináře dávali spot-on pro koně (nevím už přesně jaký, možná něco od Biovety?). Možná to už ani není potřeba, ale chtěli jsme si být jistí, že zásah opravdu nic nepřežije. Už je to několik let a znova se nám neobjevily.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 14:42:41 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 15.07.2023, 17:42:45

Ono je asi nakonec jedno odkud ti koně přišli. Mě osobně se po Przedswitech, Furících a dalších koních takového toho dnes už nemoderního typu teplokrevníka stýská. To byli koně skvělí i pro “běžného uživatele”. Možná neskákali baráky a neoslnili chody v drezúře, ale byli proti dnešním sporťákům daleko pohodovější a hlavně všestranní - jeden den zaskákat parkur, jiný den zapřáhnout do bryčky, o víkendu naložit bagáž a hurá na puťák … a ani u jednoho nevypadali nijak nepatřičně.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 15.07.2023, 09:22:44 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.07.2023, 07:00:19

Tak to je hustý 🙃. Předpokládám, že lepšími podmínkami myslí to, že při chovu nemusí dodržovat tolik předpisů, zabývat se nějakým welfare a ještě dostávají polské dotace.

(Konec konců, kolik Čechů jezdí pracovat přes hranice do Rakouska, Německa … Tak co by české slípky nemohly vyrazit za výdělkem přes hranice? 🤣)

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 11.07.2023, 19:41:39 xxx.xxx.0.1

Mě se ve “4měsíční” laickým okem nelíbí ta přilepená číslovka, i když je to asi mluvnicky správně. Asi bych napsala “čtyřměsíční” a hotovo.

(Jediné slovo se 4 na začátku, na které jsem si zvykla, je “4chan” 🙄😂.)

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 06.07.2023, 13:57:15 xxx.xxx.0.1

Taky se na pěstěný trávník dají nainstalovat sprinklery s pohybovým čidlem. Bude to ale něco (jakože asi dost) stát. A nesmíte zapomínat vypnout když na zahradu půjdete vy 🤣.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 06.07.2023, 13:49:25 xxx.xxx.0.1

3 litry je docela málo, doporučuje se minimálně 20 l nádrž na 1 bettu. Pokojová teplota je taky málo, měla by mít 26°C nebo i trochu víc. Taky se přimlouvám za živé rostliny - pomohou udržovat vodu čistou a nebude tak často nutné měnit vodu. V pidi nádržích a ještě bez rostlin se strašně rychle kazí voda a pak se bettě buď začnou rozpadat ploutve, nebo rovnou chcípne.

Přikládám foto svého starého bettária: 35x25x25 cm (necelých 22 l). Vlevo vzadu je filtr, vpravo vzadu vykukuje topítko. Nahoře to má plastový kryt se zářivkou. Taková nádržka se všude vejde, udrží ji kdejaká skříňka a i celkem hezky vypadá. Vnitřní filtr je tak tichý, že o něm člověk ani neví a akvárko může být klidně v místnosti, kde se spí. Zářivku zapíná a vypíná časovač do zásuvky. Tak jednou do měsíce je potřeba lehce odkalit dno a vyměnit u toho část vody. A nepřekrmovat, to je třeba děti pohlídat - taky se od toho kazí voda.

Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 05.07.2023, 20:54:57 xxx.xxx.0.1
Angel:

Dobrý den mám takovou otázku. Když chci koně nasedlat a dát mu ohlávku a otěže začne vyceňovat zuby jako by mě chtěl kousnout a nenechá se ode mě ani skoro pohladit a od jiných jo. Poradíte mi prosím co mám dělat zkoušela jsem všechno ale pořád nic nejde to děkuji.


Vy říkáte: “Pojďme jezdit.” Kůň Vám na to říká: “NE!” Proč, to je potřeba zjistit na místě, my to tu zodpovíme těžko, když tu situaci nevidíme. Nejspíš ho buď něco bolí (zdravotní problém, nepadnoucí sedlo …), nebo něco děláte blbě.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 03.07.2023, 16:23:01 xxx.xxx.0.1
Doron:

Držím palce, ať to brzy přebolí… Ať si o Vás nemusí dělat starosti, že jste smutní 🙂.

Překrásná fenečka, má nějaké potomky?


Pokud to bylo na mě, tak ne, potomky nemá. Bohužel měla MDR1, CEA i PRA, takže jsem myšlenku chovu zavrhla. Obrazili jsme zamlada pár výstav s nic moc výsledky. Pro mě ale byla ten nejhezčí, nejhodnější a vůbec nejlepší pes. Je tu bez ní strašně prázdno.

Všem moc děkuji za projevenou účast 🌼.

Procházím staré fotky a narazila jsem na pár výstavních:

Obrázek Obrázek
KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 14:33:13 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Jojo. Me spíš fascinuje jak by tu některým nevadila registrace a kontroly ale proč by mě sakra měl o chovu třeba krajty tmavé poučovat člověk co ji nerozezná od hroznýše natož jiných krajt a už tuplem netuší co potřebuje.

Viz návštěva úřadu jistého chovatele heloderem. Kdy paní úřednice jebala pána za špatný terarko a nenechala si vysvětlit že to zářivě zelený je chameleon. Následně dle papírku nařídila vyhodit 50w s uvb a naridila dát obyč 80w protoze 50tka prostě dle papiru nestačí musí to bejt 80 a že ta uvb nemela a zvířeti to skodilo ji nezajímalo (dohřev v tera řešen ještě jinak než světlem). Toliko k tomu zavedení seznamů a kontrol. 


Jak se říká, úředníkem může být každý, kdo uzvedne razítko 🙄. Státní aparát má dlouhodobě problém si k jakékoliv (nejen chovatelské) problematice sehnat tým odborníků z praxe a zařídit se podle jejich znalostí a zkušeností. Místo toho se naslouchá lobistům, kteří o věci (skoro) nic neví, ale o to hlasitěji vykřikují. Jsem proti, aby se zájmový chov dál omezoval nějakým nařízením, protože to bude nevyhnutelně snůška nesmyslů sestavená bandou ignorantů, která zvířatům v konečném důsledku nijak nepomůže, jen ztíží život chovatelům.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 13:55:39 xxx.xxx.0.1
evcusik:

Píšete že tatínek i prarodiče jsou bilý - takže to je jistojistě bělouš. U vás heterozygot Gg - vyběluje, ale krapet pomaleji než kdyby byl homozygot GG (oba rodiče bílý).

 

https://equichannel.cz/clanky/genetika-zbarveni-koni/mate-radi-bilou  - ať neopisuju a nedávám dohromady již napsané a vyzkoumané - tady je to krapet do hloubky.

 

Moje kobuška taky Gg začla právě  ve 2 letech vyměnovat z krásné hnědé do bílé  :)


Pro úplnost dodávám ještě odkaz na druhý článek o bílé barvě: https://equichannel.cz/clanky/genetika-zbarveni-koni/bylo-bile-jeste-malo

Je to pokračování článku na který odkazuje evcusik. Equichannel má po grafické úpravě webu rozházené starší seriály (jako tenhle o barvách) tak, že je někdy kumšt najít ostatní díly.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 11:45:28 xxx.xxx.0.1
Alka:

Má někdo zkušenosti s tímto na obrázku? Narazila jsem na to u nás při nákupu směsi pro nosnice. Mají to vaší koně rádi? 

    Obrázek

Máme Mikrop za humny, tak dáváme už pár let. Ze srandy tomu říkáme "chemické pamlsky" 😄 (kvůli té barvě). Koním to celkem chutná, včetně vybíravé kobyly, která pohrdla zdravými pamlsky od Pava - vyčenžovala jsem se stájovými kolegyněmi za tyto. Akorát pamlsky používám hlavně na protahovací cviky a na to ten tvar není ideální.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 11:37:48 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Jo, tak 13letého psa už bych opravdu neřešila. Max paliativní péči, aby pohodlně dožil, vždyť vemte si, že půl dalšího života (i zdravého) by byl v rekonvalescenci... To je opravdu lepší nechat být a těšit se ze společného bytí, dokud je to pro psa přínosné :-)


Právě tímto směrem jsem uvažovala. Ořvala jsem to, ale už ji prostě operací s tak nejistým výsledkem trápit nebudu. Teď už dva měsíce řešíme blbě se hojící ranky na zadních nohách (jakože pár mm velké po drobném poranění 👎) a nechtěla bych vidět jak by se hojila operační rána.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 11:24:22 xxx.xxx.0.1
Arbora:

KatyQ:

My máme nádor na nadledvině prorostlý do cév. Napočítali mi cca 50 jen za vyšetření ke zjištění zda je operace vůbec možná.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 11:16:01 xxx.xxx.0.1
kometa:

A nejsou psi lehce zfetovaní?tongue-wink Pokud vím, odvar z makovic se dával miminkům, aby spinkala.


V dnešních odrůdách máku je té drogy tak málo, že by musel spást celé pole aby se něco projevilo.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 27.06.2023, 11:12:11 xxx.xxx.0.1

Důležití jsou předkové, jestli byl alespoň jeden rodič bělouš. Jsou koně, kteří budou jen prokvetlí a nikdy úplně nevybělí - "nevybělující bělouš". Dobrý ukazatel je kde se objevují první bílé chlupy. Koně co světlají od hlavy obvykle časem budou celí bílí. Koně co světlají hlavně od trupu obvykle zůstanou jen prokvetlí.

Moje poloviční appa je speciální případ - v létě je prokvetlá, v zimě tmavá. Stejně prosvětlená byla na léto už jako roček, úplně bílá nebude nikdy. V zimě je z ní hnědka s pár bílými flíčky na zadku.

Obrázek Obrázek